Pochod Posázavím – krajem protifašistického odboje (18. dubna 2020)

DP Posázavím – krajem protifašistického odboje 43. ročník – 18. 4. 2020

Trasa 16 km

Popis trasy:

Čtěte popis, značení mohou být poškozena.

Od startu přes most po zelené TZ na okraji Týnce u potoka přejdeme betonovou lávku a přes Chářovice dojdeme do Chrášťan (5km) KONTROLA K1 8.00 – 11.30.

V Chrášťanech v pravotočivé zatáčce u staré stodoly odbočujeme vlevo na polní cestu a přes potok stále vzhůru. Na okraji lesa odbočíme vlevo na udržovanou lesní cestu. Nikam neodbočujeme a stále při okraji lesa až uvidíme vlevo Václavice a odbočíme po cestě vlevo s kopce. Ve Václavicích u pomníku padlých na silnici vlevo 30m k domu č. 51 (červenobílé sloupky, sloup místního rozhlasu a cyklotrasa č. 0063) odbočíme vpravo na pol. cestu VL. ZNAČENÍ

a jdeme do osady Hrusice. Zde před čtyřmi rod. domy ( typ OKAL) u montážní haly odbočíme vlevo (opouštíme cyklostezku), pkračujeme polní cestou kolem rybníků přes hráz posledního rybníka na silnici u Krusičan. Vlevo pod hrází přírodní zajímavost Krusičanský vodopád. Jdeme po silnici vlevo (9km) a na křižovatce silnic opět z kopce k potoku, za mostem polní cestou vpravo podle potoka (po proudu) a vlevo podle posledního domku na louku a podél potoka přímo k lesu. Po okraji lesa stále podle potoka, přejdeme dřevěnou lávku a dojdeme k prvním domům Týnce a stále podle potoka na ZELENOU. U zdi parku opouštíme ZELENOU a jdeme na terasu společenského centra. Vidíme před sebou most a náš Bisport, kde je cíl pochodu. Cíl (16km) do 15.00.

Na silnici dodržujete dopravní předpisy!

Chraňte přírodu!